LOSSLESS

Плаќање при испорака и брза испорака

Оценка од клиенти:
4.7/5

LOSSLESS
Да кажам доволно за губење на косата!

НАУЧНО ТЕСТИРАНО ЗА СТИМУЛИРАЊЕ РАСТ НА КОСАТА

lossless1.png

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 2400ден НАСТОЈНО ОТКОЛКУ 4800 ден!

" Обожавав да носам долга коса, Обожавав да ги чешлам и да си играм со моите, но денес на 32 години ја гледам реалноста во лице и имам напредна ќелавост која започна со проретчување и гледам дека мојата коса станува се поретка и поретка со секој изминат ден.
На телевизија јас гледав ВИП личности и модни блогери цело време убави, насмеани и фит и полни со коса со чудесни и мистериозни лекови кои само „ВИП“ можеа да ги направат.
Почнав да се чувствувам непријатно и се повеќе и повеќе не сум сигурен во себе. Почнав да правам облоги од многу чудни работи толку многу што скалпот почна да се разгорува и да произведува првут, пиев секакви апчиња и потрошив многу пари на тотално бескорисни работи, па решив да се распрашам на интернет за да најдам решение. до опаѓање на косата.

По многу истражување открив производ кој буквално го револуционизира мојот живот и јасно ви кажувам: тоа не е вообичаената чудесна глупост, туку тајната што ја користат познатите и модните блогери за да ја вратат густата коса на минатото.

За што зборувам?

за новиот ЗАГУБЕНИ : првиот научно загарантиран спреј кој го запира опаѓањето на косата, ги реактивира досадните фоликули и го стимулира повторното растење од првото нанесување.

По многу обиди, го пробав овој производ: го нарачав и курирот пристигна кај мене за само 48 часа на кој му платив во готово при испораката на производот и кај мене имаше навистина исклучителна ефикасност. успевајќи повторно да пораснам поголем дел од мојата густа коса и да ја направам мојата коса погуста и видливо поздрава

Каде работи Керастин?

Тој е производ особено погоден за оние кои сакаат да го запрат опаѓањето на косата и да го активираат повторното растење, да го забрзаат растот на косата и да го зголемат нејзиното здравје, осветленост и волумен.

Аргинин - аминокиселина есенцијална за раст на косата и развој на мускулите, е основниот синџир на машкоста.

Serenoa - ги става хормоните во рамнотежа и ја реактивира микроциркулацијата, блокирајќи го опаѓањето на косата и промовирајќи повторен раст.

Фенугрик - за повторен раст на косата, обезбедува дополнителни природни активни состојки на фоликулот за да се овозможи раст на силна и бујна коса.

Во рок од неколку недели веднаш ќе ги забележите резултатите особено за оние кои сакаат: Веднаш да го запрете опаѓањето на косата Повторно активирајте ги фоликулите за повторен раст уште од првото нанесување. Подебели и пообемни од првото нанесување. Го елиминира првутот делувајќи на скалпот

ГО СТИМУЛИРА ПИЛИФЕРНИОТ ФОЛИКУЛ

ЈА НАМАЛУВА ЗАГУБИТЕ И ЈА СТИМУЛИРА РЕГЕНЕРАЦИЈАТА

ЈА ЗАЈАКНУВА КОСАТА

Снимајте кој било детал од вашите спортски активности на отворено

ТОА НЕМА НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ

ШТО ПРАВИ?

LOSSLESS + е високотехнолошки лосион за коса. Содржи Procapil®, богати со пептиди добиени од листовите на маслинката кои ја поттикнуваат исхраната на кожата скалпот и затоа делува како адјуванс во спречување на опаѓање на косата косата. Присутни се и екстракти од ГРЧКО СЕНО и СЕРЕНОА кои нудат антиоксидативно дејство и дополнителен хранлив слој.

НАЧИН НА КОРИСТЕЊЕ
Нанесете секој ден директно на коренот на косата или на областите погодени од ќелавост.
ПРЕДУПРЕДУВАЊА
Надворешна употреба, не голтајте. Избегнувајте контакт со очите и мукозните мембрани. .Се чува вон дофат на деца.
СКЛАДИРАЊЕ
Да се ​​чува на ладно и суво место, подалеку од извори на светлина и топлина.

Како да се користи LOSSLESS?

Испрскајте LOSSLESS наутро и навечер 2-3 прскања за да ја покриете целата погодена област. Видливи резултати од првото нанесување со појака и посјајна коса и повторен раст за 4 недели. Третманот е сè уште достапен за кратко време 2 месеци со несекојдневната понуда веднаш да го добиете на 50% попуст.

Нашите клиенти не можат да грешат...

4.783 Прегледи од клиенти

5 Ѕвезди

4 Ѕвезди

3 Ѕвезди

2 Ѕвезди

1 Ѕвезда

Andrei A.
Andrei A.
Leggi Tutto
Почнав да го користам редовно 2 пати на ден со нанесување на 6 дози од производот директно на скалпот, нежно масирајќи го. После околу 1 месец користење почнав да ги забележувам првите значајни подобрувања.. благодарам
Valmir P.
Valmir P.
Leggi Tutto
Момци го користам околу 20 дена и морам да кажам дека делува... Косата веќе не опаѓа а исто така видно се гледа дека ги имам подебели... Па да се надеваме дека ќе продолжите по овој пат дека во моментот испаѓа вистинската 👍🏻
Angelic T.
Angelic T.
Leggi Tutto
одличен производ. Го купив пред месец и пол и косата ми се подобри многу. Ме прашуваат што направив кога ќе ме видат. Но, јас не ја откривам мојата тајна ни под тортура. Фала 😆
Erdoan S.
Erdoan S.
Leggi Tutto
Многу сум задоволен од досегашните резултати, со нетрпение очекувам да видам понатамошен напредок во растот на косата. Силно препорачувам да го купите овој производ.

Нарачајте оставајќи ги податоците во формуларот подолу

Операторот ќе ве повика за да ја потврдите нарачката и да одговорите на сите прашања

Ние ја испраќаме вашата нарачка во рок од 24 часа со експресен курир

Ќе платите само по приемот на нарачката дома

ПОПОЛНЕТЕ ГО ФОРМУЛАРОТ ЗА НАРАЧКА

ЧЕСТИ ПРАШАЊА

Производот ќе пристигне во вашиот дом за 48 часа од нарачката

Од вас не бараме никаков тип на картичка, можете да платите директно во моментот на испорака до вашиот дом!

ВНИМАНИЕ: производите препорачани на оваа страница се продаваат во припадност, затоа ние не сме ниту производител ниту официјален продавач на секој поединечен производ што можете да го најдете на нашата страница. Затоа, за какви било барања за рефундирање или други проблеми на производи нарачани преку страницата, секогаш треба да се повикувате на официјалниот продавач. Сепак, ние ќе бидеме достапни да ви помогнеме и поддржиме.
Производите се прегледуваат за информативни цели: во никој случај не е можно да се гарантираат одредени резултати, шансите за успех на кој било резултат варираат од клиент до клиент.
Овој блог не е весник бидејќи се ажурира без никаква периодичност. Затоа не може да се смета за уредувачки производ согласно законот бр. 62 од 7.03.2001 г. Некои слики и прегледи на блогот се пронајдени на интернет, ако мислите дека може да ги прекршат вашите права, ве молиме известете не и тие веднаш ќе бидат отстранети.

Copyright 2022:
This site is not a part of the Facebook Website or Facebook Inc. Additionaly. This site is NOT endorsed by FACEBOOK is a trademark of FACEBOOK, Inc.
Discaimer: the results are subjective and may vary from person to person